Herrer 5 km. Herrer 10 km.
Damer 5 km. Damer 10 km.
Drenge 5 km. Drenge 10 km.
Piger 5 km. Piger 10 km.
Børneløbet 1,6 km.  

 

Distance: 5 km

Klasse: Herre (15 - 99 år)

Plc

Navn

Tid

Hold

1

Mogens Fisker Hansen

00:17:32

 

2

Anders Frank

00:18:26

 

3

Sune Eriksen

00:19:27

 

4

Kurt Bruun

00:19:37

Otterup Løberne

5

Martin Jensen

00:20:18

 

6

Magnus Loose

00:20:32

Nislevgård Efterskole - Elev

7

Lars Krogh

00:20:32

 

8

Michael Søborg Hansen

00:21:03

 

9

Morten Hansen

00:21:31

 

10

Johnny Jensen

00:22:06

 

11

Ib Jacobsen

00:22:14

Nislevgård Efterskole

12

Lucas Nielsen

00:22:20

Nislevgård Efterskole - Elev

13

Allan Hansen

00:22:37

Motion & Velvære

14

Kim Kappel Christensen

00:22:39

 

15

Bruno Larsen

00:22:44

 

16

Jan Bukrinskij

00:22:45

Nislevgård Efterskole

17

Ludwig Samsøe

00:22:45

Nislevgård Efterskole - Elev

18

Mathias Findsen

00:22:46

Nislevgård Efterskole - Elev

19

Jan Ingemann Andersen

00:22:47

Otterupløberne

20

Brian Sloth Fohlmann

00:22:48

 

21

Jimmy Jeppesen

00:22:51

Motion & Velvære

22

Oliver Mathiasen

00:22:52

Otterupløberne

23

Lasse Smidt

00:23:02

 

24

Brian Kragh

00:23:08

 

25

Brian Hansen

00:23:27

 

26

Simon Hansen

00:23:28

 

27

Victor Petersen

00:23:30

Otterupløberne

28

Rasmus Rendboe

00:23:30

Otterup Hk

29

Simon G Fjordhauge

00:23:33

Nislevgård Efterskole - Elev

30

Dennis Nielsen

00:23:38

 

31

Otto Knudsen

00:23:48

 

32

Henrik Overgaard

00:23:53

Otterupløberne

33

Edwin Koolen

00:24:00

Nislevgård Efterskole

34

Allan Brix

00:24:15

 

35

Leif Sørensen

00:24:19

 

36

Daniel Poulsen

00:24:22

Norskov Have & Anlæg

37

Lasse Jørgensen

00:24:33

Norskov Have & Anlæg

38

Morten Johansson

00:24:53

Nislevgård Efterskole

39

Steffen Koefoed

00:24:54

Nislevgård Efterskole - Elev

40

Michael Breed

00:24:59

 

41

Jesper Jensen

00:25:20

 

42

Jesper Koch Petersen

00:25:23

 

43

Emil Christensen

00:25:29

Nislevgård Efterskole - Elev

44

Mark Andersen

00:25:41

 

45

Benny Rasmussen

00:25:49

Motion & Velvære

46

Christian Sørensen

00:25:54

Nislevgård Efterskole - Elev

47

Anders Petersen

00:25:56

Otterupløberne

48

Peter Jørgensen

00:26:05

Nislevgård Efterskole

49

Jakob Mazanti

00:26:12

Nislevgård Efterskole - Elev

50

Per Bo Christensen

00:26:14

 

51

Flemming Kofoed

00:26:14

Nislevgård Efterskole

52

Kim Wraae

00:26:20

Motion & Velvære

53

Casper Jensen

00:26:22

Nislevgård Efterskole - Elev

54

Daniel Erland

00:26:22

Nislevgård Efterskole - Elev

55

Peder Fjordhauge

00:26:28

Nislevgård Efterskole

56

Jens Skovgaard Larsen

00:26:30

 

57

Palle Andersen

00:26:34

 

58

Thomas Christensen

00:26:45

Nislevgård Efterskole

59

Thomas Løvdahl Mortensen

00:26:45

 

60

Alex Jensen

00:26:47

 

61

Carsten Schjoldager

00:26:54

CS Klimateknik

62

Kim Vobbe

00:27:18

Otterup Fysioterapi Aqua & Fitness

63

Tobias Lundsgaard

00:27:29

Nislevgård Efterskole - Elev

64

Brian Fevang

00:27:42

 

65

Jonathan Frausing

00:27:55

Nislevgård Efterskole - Elev

66

Jesper Steimle Madsen

00:28:02

Dansk Brænder Service

67

Helios Fernandes Tome

00:28:28

 

68

Jonas Nørregaard

00:28:32

Nislevgård Efterskole - Elev

69

Kenneth Nørregaard

00:28:37

Nislevgård Efterskole

70

John Heinrich Jensen

00:28:49

Nislevgård Efterskole

71

Villy Poulsen

00:28:56

Otterupløberne

72

Poul Erik Sommer

00:29:04

 

73

Jesper Tofterup

00:29:09

 

74

Lars Øritsland

00:29:19

Nislevgård Efterskole

75

Jørn Grønhøj

00:29:23

Nislevgård Efterskole

76

Anders Knutzen

00:29:35

Nislevgård Efterskole - Elev

77

Alexander Kusch

00:29:41

Nislevgård Efterskole - Elev

78

Hans Nielsen

00:29:52

Nislevgård Efterskole

79

Steffen Egon Eriksen

00:29:54

Otterup Realskole

80

Jakob Samsøe

00:29:54

Nislevgård Efterskole

81

Jens Østergaard

00:29:55

Nislevgård Efterskole

82

Thomas Kristiansen

00:30:04

Otterupløberne

83

Sune Eg Andersen

00:30:04

Motion & Velvære

84

Steen Lyhne Hansen

00:31:00

Nislevgård Efterskole

85

Klaus Holm

00:31:05

Nislevgård Efterskole

86

Jørgen Rasmussen

00:31:10

Stejlshoej

87

Rune Christiansen

00:31:11

 

88

Henrik Hansen

00:31:29

 

89

Torben Sejbjerg

00:31:32

Nislevgård Efterskole

90

Tom Buchholz

00:31:41

 

91

Nikolaj Dawall

00:31:48

Nislevgård Efterskole

92

Roald Høj

00:32:00

 

93

Jan Skov Nielsen

00:32:16

Norskov Have & Anlæg

94

Morten Larsen

00:32:21

 

95

Henrik Jensen

00:32:37

Nislevgård Efterskole

96

Jesper Hovmand

00:32:53

Nislevgård Efterskole

97

Erling Jensen

00:34:08

 

98

Jan Møller

00:34:39

Hcanderledes

99

Michael Gorgulla

00:34:39

Nislevgård Efterskole

100

Stefan Pedersen

00:35:57

Nislevgård Efterskole - Elev

101

Jan Lau Mortensen

00:36:01

Nislevgård Efterskole

102

Marcel Schaap

00:36:02

 

103

Daniel Haugaard

00:36:24

Nislevgård Efterskole - Elev

104

Nicholai Lange

00:36:33

Otterup Fysioterapi Aqua & Fitness

105

Lars Frederiksen

00:36:34

Nislevgård Efterskole

106

Henrik Tuemose

00:36:38

Nislevgård Efterskole

107

Rasmus Mortensen

00:37:33

Nislevgård Efterskole - Elev

108

Kennet Pors

00:37:59

 

109

Sune Larsen

00:38:26

Nislevgård Efterskole

110

Torben Jensen

00:38:52

Nislevgård Efterskole

111

Henrik Vegeberg

00:39:12

Nislevgård Efterskole

112

Lars Stig Jørgensen

00:39:48

 

113

Niels Nielsen

00:40:11

Norskov Have & Anlæg

114

Jan Sørensen

00:41:10

Nislevgård Efterskole

115

Georg Stadtmann

00:41:25

Otterup Fysioterapi Aqua & Fitness

116

Henrik Boesen

00:43:20

 

117

Nikolaj Recke

00:44:52

Nislevgård Efterskole - Elev

118

Jakob Christensen

00:45:57

Nislevgård Efterskole - Elev

119

Ole Aagaard

00:46:13

Nislevgård Efterskole

120

Jan Nielsen

00:46:44

Nislevgård Efterskole

121

Michael Rasmussen

00:49:22

Nislevgård Efterskole

122

Michael Mørk

00:49:49

Nislevgård Efterskole

123

Mikkel Olah

00:50:04

Nislevgård Efterskole - Elev

124

Bjarne Kristensen

00:50:17

Nislevgård Efterskole

125

Joakim Mazanti

00:50:37

Nislevgård Efterskole

126

Jørgen Jacobsen

00:51:35

Nislevgård Efterskole

127

Mathias Hoffmann

00:53:07

Nislevgård Efterskole - Elev

128

Kim Madsen

00:53:40

Nislevgård Efterskole

129

Jakob Jørgensen

00:53:53

Nislevgård Efterskole

130

Vagn Jensen

00:54:17

Nislevgård Efterskole

131

Magnus Jørgensen

00:55:11

Nislevgård Efterskole - Elev

132

Søren Fricke

00:55:12

Nislevgård Efterskole

133

Markus Fricke

00:55:13

Nislevgård Efterskole

134

Tino Mikkelsen

00:56:08

Nislevgård Efterskole - Elev

135

Lars Jørgensen

00:56:27

Nislevgård Efterskole

136

Henrik Hansen

00:56:48

Nislevgård Efterskole

137

Michael Pedersen

00:56:50

Nislevgård Efterskole

138

Ivan Haugaard

00:56:51

Nislevgård Efterskole

139

Kim Rasmussen

00:57:33

Nislevgård Efterskole

140

Allan Rasmussen

00:57:34

Nislevgård Efterskole

141

Henrik Dam

00:57:45

Nislevgård Efterskole

142

Lars Kusch

00:57:48

Nislevgård Efterskole

143

Martin Jensen

00:57:49

Nislevgård Efterskole

144

Ulrick Ankersø

00:58:15

Nislevgård Efterskole

145

Eigil Hansen

00:58:32

Nislevgård Efterskole

146

Ole Erbech

00:58:37

Nislevgård Efterskole

147

Jimmy Erbech

00:58:38

Nislevgård Efterskole

148

Ken Nielsen

00:59:34

Nislevgård Efterskole

149

Erling Fakkemohs

01:00:08

Nislevgård Efterskole

150

Kasper Hjort

01:04:02

Nislevgård Efterskole - Elev

151

Frederik Wahl

01:04:05

Nislevgård Efterskole - Elev

152

Alexander Madsen

01:04:06

Nislevgård Efterskole - Elev

153

Frederik Knattrup

01:07:39

Nislevgård Efterskole - Elev

154

Ken Jensen

01:07:40

Nislevgård Efterskole

155

Simon Rosendahl

01:12:50

 

Distance: 5 km

Klasse: Dreng (0 - 14 år) • Til Toppen

Plc

Navn

Tid

Hold

1

Jonas Schmidt

00:18:37

 

2

Emil Hüttmann

00:20:59

Nislevgård Efterskole - Elev

3

Jonas Kirk Paludan

00:22:17

 

4

Magnus Thomsen

00:23:03

Sletten Skole -Nordvest

5

Silas Fjordhauge

00:23:24

Nislevgård Efterskole

6

Jesper Mikkelsen

00:23:50

Nislevgård Efterskole - Elev

7

Malthe Højmark Vobbe

00:24:38

Otterup Fysioterapi Aqua & Fitness

8

Carl Andersen

00:24:48

Nislevgård Efterskole - Elev

9

Markus Bergø-Nielsen

00:25:20

Sletten Skole -Nordvest

10

Tobias Andersen

00:25:49

Realskolen 5 klasse

11

Gustav Findsen

00:26:13

Nislevgård Efterskole

12

Sebastian Christensen

00:26:43

 

13

Emil Sørensen

00:27:43

Nislevgård Efterskole - Elev

14

Anders Steimle Roth Madsen

00:28:02

Dansk Brænder Service

15

Morten Fruergaard

00:28:54

Nislevgård Efterskole - Elev

16

Jacob Tofterup

00:29:10

 

17

Oscar Findsen

00:29:30

Nislevgård Efterskole

18

Nikolaj Larsen

00:29:32

Otterup Fysioterapi Aqua & Fitness

19

Frederik Jensen

00:29:37

Nislevgård Efterskole - Elev

20

Mathias Larsen

00:29:56

 

21

Jacob Wohleben

00:30:02

Otterup Hk

22

Tobias Kristiansen

00:30:05

Otterupløberne

23

Lucas Nielsen

00:30:16

Realskolen 5 klasse

24

Patrick Schebye

00:31:18

Nislevgård Efterskole - Elev

25

Emil Hansen

00:33:32

Realskolen 5 klasse

26

Thais Bornø

00:33:40

Nislevgård Efterskole - Elev

27

Isak Barlebo Frøsig

00:33:58

Sletten Skole -Nordvest

28

Sebastian Rasmussen

00:34:21

Sletten Skole -Nordvest

29

Mangnus Brorsen

00:34:52

Realskolen 5 klasse

30

Lasse Kehr

00:35:52

Nislevgård Efterskole - Elev

31

Nor Schaap

00:36:03

 

32

David Schaap

00:36:04

 

33

Mikkel Fricke

00:36:25

Nislevgård Efterskole

34

Frederik Lund Jørgensen

00:36:33

 

35

Rasmus Raun Knudsen

00:36:47

 

36

Laurits Hovgaard Kolding

00:36:49

 

37

Mikkel Arne Petersen

00:36:55

Nislevgård Efterskole - Elev

38

Kasper Jørgensen

00:37:09

Nislevgård Efterskole - Elev

39

Sune Jørgensen

00:37:26

Nislevgård Efterskole - Elev

40

Christian Laurits Tofterup

00:37:29

 

41

Marcus Loose

00:38:13

Nislevgård Efterskole

42

Christian Jæger

00:38:40

Nislevgård Efterskole - Elev

43

Niklas Nielsen

00:39:05

Nislevgård Efterskole - Elev

44

Paul Schütz

00:41:14

Kystskolen (Krogsbölle)

45

Jonathan Jaschke-Jensen

00:41:26

Kystskolen (Krogsbölle)

46

Marius Aagaard

00:44:28

Nislevgård Efterskole - Elev

47

Mikkel Boye

00:45:54

Nislevgård Efterskole - Elev

48

Sylvester Samsøe

00:46:20

Nislevgård Efterskole

49

Philip Mørk

00:46:35

Nislevgård Efterskole

50

Aske Bukrinskij

00:48:33

Nislevgård Efterskole - Elev

51

Oliver Borg

00:48:48

Nislevgård Efterskole - Elev

52

Nikki Borneø

00:49:20

Nislevgård Efterskole

53

Simon Fakkemohs

00:50:04

Nislevgård Efterskole - Elev

54

Jack Jacobsen

00:51:35

Nislevgård Efterskole - Elev

55

Anders Hjæresen

00:51:53

 

56

Frederik Heinrich Jensen

00:54:20

Nislevgård Efterskole

57

Mads Oldrup

00:55:12

Nislevgård Efterskole - Elev

58

Magnus E Jensen

00:55:15

Nislevgård Efterskole - Elev

59

Mikkel Fredensborg

00:55:15

Nislevgård Efterskole - Elev

60

Magnus Thomassen

00:56:42

Nislevgård Efterskole - Elev

61

Mads Dam

00:57:30

Nislevgård Efterskole

62

Carl Emil Rasmussen

00:58:42

Nislevgård Efterskole

63

Villum Rasmussen

00:59:26

Nislevgård Efterskole

Distance: 5 km

Klasse: Dame (15 - 99 år)Til Toppen

 

Plc

Navn

Tid

Hold

1

Freja Blom Thomsen

00:19:38

OA / OGF- TEAM FIT4RUN.dk

2

Anne Ahrens

00:22:13

 

3

Sofie Bengtson

00:23:29

 

4

Tina Petersen

00:24:11

Otterupløberne

5

Mia Hvid

00:24:26

Motion & Velvære

6

Trine Johansson

00:24:27

Nislevgård Efterskole

7

Tina Lindekilde Thomsen

00:24:38

 

8

Kathrine Sørensen

00:25:52

Nislevgård Efterskole

9

Dorthe Kingo Søndergaard

00:25:58

 

10

Amanda Madsen

00:26:17

Nislevgård Efterskole - Elev

11

Lisbeth Schjoldager

00:26:23

Otterupløberne

12

Katja Hold

00:26:47

 

13

Cecilie Sejbjerg

00:26:56

Nislevgård Efterskole - Elev

14

Mathilde Hansen

00:27:03

 

15

Judy Kampmann

00:27:14

Otterupløberne

16

Hanne Andersen

00:27:15

 

17

Majken Jørgensen

00:27:16

Otterupløberne

18

Pia Ejlskov Jørgensen

00:27:17

Otterupløberne

19

Britta Ruhlmann Høgh

00:27:22

Otterup Realskole

20

Lone Carlsen

00:27:23

Otterup Fysioterapi Aqua & Fitness

21

Louise Sejbjerg

00:27:27

Nislevgård Efterskole

22

Birgit Jensen

00:27:38

Nislevgård Efterskole

23

Janne Skovsgaard

00:27:40

De seje fra Norup

24

Mie Malig Hansen

00:27:40

Motion & Velvære

25

Rikke Thomsen

00:27:40

 

26

Betina Rasmussen

00:27:47

Motion & Velvære

27

Britt Jeppesen

00:28:00

Motion & Velvære

28

Lone Jensen

00:28:02

 

29

Hanne Just Hansen

00:28:10

Otterupløberne

30

Helle Drue

00:28:18

 

31

Iben Dam

00:28:48

Otterup Realskole

32

Lone Borre

00:28:48

Motion & Velvære

33

Hanne Gaillard

00:28:51

Nislevgård Efterskole

34

Svargo Petersen

00:29:10

 

35

Helle Borgstrøm Eriksen

00:29:14

 

36

Birgitte Rasmussen

00:29:24

 

37

Lone Pedersen

00:29:25

Otterup Fysioterapi Aqua & Fitness

38

Bettina Kingo Søndergaard

00:29:39

 

39

Anne Louise Findsen

00:30:06

Nislevgård Efterskole

40

Hanne Christoffersen

00:30:08

Motion & Velvære

41

Dorte Demant Pedersen

00:30:09

 

42

Sofie Nielsen

00:30:16

Nislevgård Efterskole - Elev

43

Trine Petersen

00:30:33

Otterupløberne

44

Tina Krogh

00:31:20

Motion & Velvære

45

Jane Larsen

00:31:45

Nislevgård Efterskole

46

Andrea Klausen

00:31:49

Nislevgård Efterskole

47

Ditte Bukrinskij

00:31:53

Nislevgård Efterskole

48

Ulla Madsen

00:32:12

Dansk Brænder Service

49

Jeanett Rasmussen

00:32:23

Nislevgård Efterskole

50

Mathilde Gaard

00:32:35

Nislevgård Efterskole - Elev

51

Rikke Gaard

00:32:39

Nislevgård Efterskole

52

Anne Christensen

00:32:53

Nislevgård Efterskole

53

Michelle Larsen

00:33:10

Otterup Fysioterapi Aqua & Fitness

54

Berit Littrup Hansen

00:33:26

Nislevgård Efterskole

55

Lone Kronborg

00:33:30

Nislevgård Efterskole

56

Sekita Bentsen

00:33:42

 

57

Line Florager

00:34:00

Nislevgård Efterskole

58

Jane Rasmussen

00:34:11

Hcanderledes

59

Christina Achton-Boel

00:34:13

Motion & Velvære

60

Lilian Sørensen

00:34:28

Nislevgård Efterskole

61

Maibrit Christensen

00:34:39

Nislevgård Efterskole

62

Lise Knattrup

00:35:04

Nislevgård Efterskole

63

Susanne Jensen

00:35:20

Nislevgård Efterskole

64

Claudia Madsen

00:35:35

 

65

Birgitte Christiansen

00:35:41

 

66

Jette Loose

00:35:46

Nislevgård Efterskole

67

Mette Rosenkjær

00:35:48

Nislevgård Efterskole

68

Nanna Heidtmann Nielsen

00:36:04

Nislevgård Efterskole

69

Linette Heidtmann Nielsen

00:36:04

Nislevgård Efterskole

70

Irma Jørgensen

00:36:06

odense skiløbeklub

71

Maja Fricke

00:36:26

Nislevgård Efterskole - Elev

72

Mie Schmidt

00:36:32

Motion & Velvære

73

Josephine Nyatekani

00:36:33

Otterup Fysioterapi Aqua & Fitness

74

Helle Frederiksen

00:36:33

Nislevgård Efterskole

75

Camilla Lund Jørgensen

00:36:36

 

76

Susanne Hovgaard Larsen

00:37:03

 

77

Gitte Nielsen

00:37:06

Dansk Brænder Service

78

Karina Fricke

00:37:21

Nislevgård Efterskole

79

Susanne Bentsen

00:38:00

 

80

Hanne Andersen

00:38:00

Motion & Velvære

81

Helle Lundsgaard

00:38:05

Nislevgård Efterskole

82

Simon Vaaben

00:38:56

 

83

Mia Jørgensen

00:39:13

Nislevgård Efterskole

84

Lone Mortensen

00:39:46

Nislevgård Efterskole

85

Ulla Nielsen

00:40:13

Norskov Have & Anlæg

86

Jette Jørgensen

00:40:21

Nislevgård Efterskole

87

Katja Pedersen

00:41:27

Nislevgård Efterskole

88

Helene Jaschke-Jensen

00:41:29

Egense Broncos

89

Anne-Dorthe Nielsen

00:41:45

Norskov Have & Anlæg

90

Lonni Christoffresen

00:42:01

Norskov Have & Anlæg

91

Cirkeline Poulsen

00:43:05

Norskov Have & Anlæg

92

Pernille Poulsen

00:43:06

Norskov Have & Anlæg

93

Katja Jensen

00:43:49

Nislevgård Efterskole

94

Gitte Andersen

00:43:54

Norskov Have & Anlæg

95

Christina Madsen

00:44:55

Motion & Velvære

96

Doris Jensen

00:44:55

Motion & Velvære

97

Hanne Borneø

00:44:58

Nislevgård Efterskole

98

Charlotte Lennert Petersen

00:45:12

Nislevgård Efterskole

99

Lotte Samsøe

00:46:20

Nislevgård Efterskole

100

Anna Aagaard

00:46:51

Nislevgård Efterskole

101

Maria Larsen

00:47:05

Nislevgård Efterskole - Elev

102

Rikke Hegelund

00:47:28

Nislevgård Efterskole - Elev

103

Marlene Reinhold Knudsen

00:47:55

 

104

Mette Jørgensen

00:48:48

Nislevgård Efterskole - Elev

105

Claudia Jacobsen

00:48:49

Nislevgård Efterskole - Elev

106

Karina Jørgensen

00:49:00

Nislevgård Efterskole

107

Camilla Jørgensen

00:49:01

Nislevgård Efterskole - Elev

108

Christina Simonsen

00:49:16

Motion & Velvære

109

Charlotte Scheby

00:49:20

Nislevgård Efterskole

110

Annika Mørk

00:49:52

Nislevgård Efterskole

111

Conni Dahlstrøm

00:50:23

Nislevgård Efterskole

112

Malene Mazanti

00:50:37

Nislevgård Efterskole

113

Jytte Hjorth

00:50:51

Nislevgård Efterskole

114

Anette Tolderlund

00:51:00

 

115

Anne Dorthe Hjæresen

00:51:54

 

116

Lone Birkholm

00:52:28

Nislevgård Efterskole

117

Maria Birkholm

00:52:30

Nislevgård Efterskole

118

Ida Kragh

00:53:05

Otterup Realskole

119

Janet Nikolajsen

00:53:05

Otterup Realskole

120

Jeanette Pedersen

00:53:22

Nislevgård Efterskole

121

Anne Hansen

00:53:22

Nislevgård Efterskole

122

Patricia Larsen

00:53:41

Nislevgård Efterskole

123

Bente Kruse

00:53:54

Nislevgård Efterskole

124

Betina Neumann

00:54:19

Nislevgård Efterskole

125

Pernille Oldrup

00:54:20

Nislevgård Efterskole

126

Dorthe Andersen

00:55:18

Otterup Fysioterapi Aqua & Fitness

127

Birthe Jacobsen

00:55:18

Otterup Fysioterapi Aqua & Fitness

128

Nadine Pihl

00:55:22

Nislevgård Efterskole

129

Alice Omkvist

00:55:24

Otterup Fysioterapi Aqua & Fitness

130

Jette Jørgensen

00:56:28

Nislevgård Efterskole

131

Vivi Pedersen

00:56:49

Nislevgård Efterskole

132

Pernille Nielsen

00:56:56

Nislevgård Efterskole

133

Tina Haugaard

00:57:01

Nislevgård Efterskole

134

Tina Petersen

00:57:30

Nislevgård Efterskole

135

Tina Jæger

00:57:49

Nislevgård Efterskole

136

Ursula Kusch

00:57:49

Nislevgård Efterskole

137

Ulla Hansen

00:58:32

Nislevgård Efterskole

138

Annika Rasmussen

00:58:32

Nislevgård Efterskole

139

Rikke Erbech

00:58:40

Nislevgård Efterskole

140

Line Erbech

00:58:40

Nislevgård Efterskole

141

Pernille

00:59:15

Nislevgård Efterskole

142

Mette Ankersø

00:59:15

Nislevgård Efterskole

143

Birgitte Rasmussen

00:59:30

Nislevgård Efterskole

144

Christina Nielsen

00:59:33

Nislevgård Efterskole

145

Vivian Pihl Larsen

01:00:07

Nislevgård Efterskole

146

Ulla Kremmer

01:00:09

Nislevgård Efterskole

147

Jette Nielsen

01:07:40

Nislevgård Efterskole

 

Distance: 5 km

Klasse: Pige (0 - 14 år) • Til Toppen

Plc

Navn

Tid

Hold

1

Marie Louise Jørgensen

00:20:19

 

2

Luna Blom Thomsen

00:22:07

TEAM BLOM

3

Zenia Hansen

00:24:34

 

4

Amalie Poulsen

00:24:56

Norskov Have & Anlæg

5

Laura Løvdahl Mortensen

00:26:46

 

6

Johanne Petersen

00:27:06

Otterupløberne

7

Mathilde Bengtson

00:27:06

 

8

Ida Marie Svensson

00:27:25

 

9

Astrid Samsøe

00:27:27

Nislevgård Efterskole

10

Line Taagaard Weber

00:27:35

 

11

Silja Kirk Paludan

00:27:36

 

12

Sofie Amalie Jensen

00:27:37

 

13

Simone Hansen

00:27:46

 

14

Helene Brix

00:28:05

 

15

Marie Siwertsen

00:29:19

 

16

Maiken Kristiansen

00:31:46

Otterupløberne

17

Emma Lundsgaard

00:31:50

Nislevgård Efterskole

18

Emma Bruun

00:31:54

Otterup Løberne

19

Julia F. Søndergaard

00:33:11

 

20

Klara Hovmand

00:33:15

Nislevgård Efterskole

21

Karla Littrup Hansen

00:33:23

Nislevgård Efterskole

22

Anna Siwertsen

00:33:46

 

23

Kaeli Schütz

00:33:49

Kystskolen (Krogsbölle)

24

Nathali Riisbjerg

00:34:23

Realskolen 5 klasse

25

Julie Vinther

00:34:54

Nislevgård Efterskole - Elev

26

Frederikke Gunge

00:35:01

Realskolen 5 klasse

27

Emma Kjærgaard

00:35:02

Realskolen 5 klasse

28

Kirstine Dittrich

00:35:52

Realskolen 5 klasse

29

Ida Skov

00:35:56

Realskolen 5 klasse

30

Signe Skovsgaard Jørgensen

00:36:05

De seje fra Norup

31

Sofie Kornelius

00:36:37

Sletten Skole -Nordvest

32

Ann Groth Andersen

00:36:42

Sletten Skole -Nordvest

33

Clara Gaillard

00:37:23

Nislevgård Efterskole - Elev

34

Celina Lund

00:37:58

Realskolen 5 klasse

35

Malou Sørensen

00:37:58

Realskolen 5 klasse

36

Trine Pors

00:37:59

 

37

Josephine Lundsgaard

00:38:04

Nislevgård Efterskole

38

Sofie Jensen

00:38:52

Nislevgård Efterskole

39

Marie Brunse Vaaben

00:38:53

 

40

Cecilie Hansen

00:39:05

Nislevgård Efterskole - Elev

41

Nanna Reinhart Knudsen

00:39:57

 

42

Marie Rosenkjær

00:41:09

Nislevgård Efterskole

43

Ida Boesen

00:43:19

 

44

Emma Hjæresen

00:44:23

 

45

Mathilde Lennert Petersen

00:45:13

Nislevgård Efterskole

46

Signe Bach

00:46:35

Sletten Skole -Nordvest

47

Signe Kofoed

00:47:12

Nislevgård Efterskole

48

Victoria Nielsen

00:48:48

Nislevgård Efterskole - Elev

49

Sarah Jørgensen

00:49:15

Sletten Skole -Nordvest

50

Mie Maria Mørk

00:49:50

Nislevgård Efterskole - Elev

51

Bianca Domino

00:50:13

Realskolen 5 klasse

52

Julie Tolderlund

00:51:00

 

53

Luna Nielsen

00:51:16

Nislevgård Efterskole - Elev

54

Kira Jørgensen

00:53:57

Nislevgård Efterskole - Elev

55

Natasha Pihl

00:55:23

Nislevgård Efterskole

56

Nanna Hansen

00:55:44

Nislevgård Efterskole - Elev

57

Karen Rasmussen

00:57:21

Nislevgård Efterskole - Elev

58

Sofie K.s. Borup

00:57:44

Nislevgård Efterskole - Elev

59

Simone Rothausen

00:57:45

Nislevgård Efterskole - Elev

60

Maria Tuemose

00:57:46

Nislevgård Efterskole - Elev

61

Caroline Kusch

00:57:50

Nislevgård Efterskole

62

Jasmin Hansen

01:01:08

Sletten Skole -Nordvest

63

Cecilie Madsen

01:04:05

Nislevgård Efterskole - Elev

64

Charlotte Jensen

01:07:41

Nislevgård Efterskole - Elev

 

Distance: 10 km

Klasse: Herre (15 - 99 år)Til Toppen

Plc

Navn

Tid

Hold

1

Brian Schmidt

00:33:39

Team NB/Løbexperten

2

Claus Mathiasen

00:35:33

Otterupløberne

3

Rune Nielsen

00:37:21

Otterup Fysioterapi Aqua & Fitness

4

Jens-Christian Jensen

00:37:55

 

5

Kristian Larsen

00:38:24

Otterupløberne

6

Kristian Stryhn

00:40:30

 

7

Mikkel Kjeldgaard

00:40:43

 

8

Dennis Boalth Petersen

00:40:44

Otterupløberne

9

Bjarne Rasmussen

00:42:16

Otterupløberne

10

Michael Vernegren

00:42:48

 

11

Peter Pedersen

00:42:50

Otterup Fysioterapi Aqua & Fitness

12

Johnny Westh

00:43:01

Otterup Fysioterapi Aqua & Fitness

13

Kim Hjortlund

00:44:02

 

14

Rene Jensen

00:44:04

 

15

Michael Jørgensen

00:44:18

De seje fra Norup

16

Lars Hansen

00:44:23

 

17

Per Andersen

00:44:59

 

18

Lars Madsen

00:45:04

 

19

Villy Madsen

00:45:47

Dansk Brænder Service

20

Nick Stentebjerg

00:46:12

 

21

Morten Wagner

00:46:40

Otterupløberne

22

Kent Ravn Jensen

00:47:16

 

23

Claus Nielsen

00:47:45

Nislevgård Efterskole

24

Pål Knutzen

00:48:09

Nislevgård Efterskole

25

Per Jesper Frederiksen

00:48:16

 

26

Torben Hansen

00:48:18

Nislevgård Efterskole

27

Asger Eg Andersen

00:48:49

Motion & Velvære

28

Nicholai Pedersen

00:49:01

Motion & Velvære

29

Allan Golgert

00:49:05

 

30

Lars Pors

00:49:30

Otterupløberne

31

Jakob Hansen

00:50:10

 

32

Henrik Clausen

00:50:11

 

33

Ole Frøsig

00:51:09

 

34

Martin Odgaard

00:52:31

 

35

Anders Olsen

00:52:40

 

36

Bent Jensen

00:54:47

Nislevgård Efterskole