Herrer 5 km. Herrer 10 km.
Damer 5 km. Damer 10 km.
Drenge 5 km. Drenge 10 km.
Piger 5 km. Piger 10 km.
Børneløbet 1,6 km.
Distance: 5 km 
Klasse: Herre (15 - 99 år)
Plc. Startnr. Navn Tid Hold
1 370 Claus Mathiasen 00:16:57.427 Otterupløberne
2 562 Marcus Hjerrild 00:18:38.520
3 503 Kristoffer Heeschen 00:18:48.337
4 447 Martin Quist 00:19:08.523 Rågelund efterskole
5 187 Kristoffer Viktor Hessel Engmann 00:20:20.443 Nislevgård efterskole Elever/Lærer
6 392 Andreas Glifberg Byllemos 00:21:21.357 Rågelund efterskole
7 126 Mads Juel 00:22:00.027 BM Bogense
8 357 Jakob Eckart Hansen 00:22:06.123 Otterup Realskole
9 193 Lucas Hansen 00:22:07.510 Nislevgård efterskole Elever/Lærer
10 128 Daniel Rasmussen 00:22:18.887 Bogenseløberne
11 570 Pawel Milian 00:22:24.037
12 404 David Frederik Hansen 00:22:24.550 Rågelund efterskole
13 478 Søren Ski 00:22:26.313 Rågelund efterskole
14 504 Lars Hjerrild 00:22:49.397
15 419 Jeppe Brobæk Jensen 00:22:57.467 Rågelund efterskole
16 490 William Billeskov Pedersen 00:22:58.543 Rågelund efterskole
17 441 Magnus Junge Mortensen 00:23:01.720 Rågelund efterskole
18 482 Theodor Zastrow 00:23:03.093 Rågelund efterskole
19 371 Dennis Christensen 00:23:14.590 Otterupløberne
20 330 René Refsgaard 00:23:16.213 Nislevgård forældre/søskende
21 465 Niklas Markvard Hjeresen 00:23:19.187 Rågelund efterskole
22 184 Kasper Louis Borkfeldt 00:23:29.720 Nislevgård efterskole Elever/Lærer
23 541 Poul Nielsen 00:23:30.930 Otterup Realskole
24 199 Marcus Colombo 00:23:32.627 Nislevgård efterskole Elever/Lærer
25 424 Julius Westerbjerg Hermann 00:23:34.097 Rågelund efterskole
26 134 Morten Olsen 00:23:54.017 FYNS-BILSALG
27 489 William Barsøe Hansen 00:23:57.247 Rågelund efterskole
28 391 Anders Ørum Tribler 00:24:05.477 Rågelund efterskole
29 511 Mark Wulff 00:24:07.340
30 566 Brian Bakmann 00:24:23.627
31 375 Jan Andersen 00:24:25.360 Otterupløberne
32 492 Bruno Larsen 00:24:34.073
33 346 Tim Simonsen 00:24:41.150 Nislevgård forældre/søskende
34 534 Jørgen Bendix Petersen 00:24:46.893
35 386 Thomas Rendboe 00:24:48.747 Otterupløberne
36 430 Laus Roald Pedersen 00:24:51.743 Rågelund efterskole
37 261 Frank Jørgensen 00:24:55.183 Nislevgård forældre/søskende
38 288 Lars Arntoft Flygenring 00:25:02.850 Nislevgård forældre/søskende
39 385 Thomas Kristiansen 00:25:14.767 Otterupløberne
40 390 Anders Mosbæk 00:25:14.920 Rågelund efterskole
41 217 Peter Jeppesen 00:25:16.777 Nislevgård efterskole Elever/Lærer
42 556 Steen Jeppesen 00:25:29.063
43 352 Søren Rasmussen 00:25:29.420 Otterup Hk
44 367 Steffen Eriksen 00:25:36.717 Otterup Realskole
45 202 Markus Lykkebo Fricke 00:25:49.207 Nislevgård efterskole Elever/Lærer
46 417 Jakob Thorhauge-Hansen 00:25:49.650 Rågelund efterskole
47 151 Andreas Thomsen 00:26:01.850 Nislevgård efterskole Elever/Lærer
48 435 Lucas Pallisgaard Anderson 00:26:40.187 Rågelund efterskole
49 518 Teddy Schaldemose 00:26:47.590
50 571 Jesper Pedersen 00:27:14.957
51 401 Daniel Brix Henriksen 00:27:18.520 Rågelund efterskole
52 547 Mads Skov Jensen 00:27:22.737
53 494 Dan Gert Christensen 00:27:22.970
54 233 Anders Mazanti 00:27:23.097 Nislevgård forældre/søskende
55 344 Thomas Engmann 00:27:25.917 Nislevgård forældre/søskende
56 496 Finn Skou Jensen 00:27:25.997
57 257 Emil Nykjær Vædeled Roed 00:27:27.050 Nislevgård forældre/søskende
58 201 Marius Burhøj Larsen 00:27:52.093 Nislevgård efterskole Elever/Lærer
59 160 Elias Dyhl Memborg 00:27:57.393 Nislevgård efterskole Elever/Lærer
60 471 Rasmus Svenning Jensen 00:28:01.747 Rågelund efterskole
61 408 Emil Sørensen 00:28:05.520 Rågelund efterskole
62 498 Helios Fernández Tomé 00:28:07.547
63 446 Marius Lund Gavric 00:28:15.490 Rågelund efterskole
64 516 Peter Hein Kjærulff 00:28:28.930
65 317 Morten Larsen 00:28:31.207 Nislevgård forældre/søskende
66 565 Dennis Hansen 00:28:58.587
67 332 René Læssøe Vest Andersen 00:29:01.857 Nislevgård forældre/søskende
68 298 Mads Christensen 00:29:02.453 Nislevgård forældre/søskende
69 310 Max Burhøi 00:29:11.250 Nislevgård forældre/søskende
70 209 Miklas Lund Holland 00:29:17.023 Nislevgård efterskole Elever/Lærer
71 196 Magnus Flintholm Lindenskov 00:29:18.313 Nislevgård efterskole Elever/Lærer
72 185 Kasper Magnus Christiansen 00:29:19.317 Nislevgård efterskole Elever/Lærer
73 205 Mathias Hansen 00:29:19.610 Nislevgård efterskole Elever/Lærer
74 195 Lucas Victor Overgaard Bærentzen 00:29:20.203 Nislevgård efterskole Elever/Lærer
75 456 Mikkel Gabriel Ree Jakobsen 00:29:24.673 Rågelund efterskole
76 464 Niklas Gustav Jacobsen 00:29:27.207 Rågelund efterskole
77 174 Jens Østergaard 00:29:35.437 Nislevgård efterskole Elever/Lærer
78 560 Rasmus Petersen 00:29:59.567
79 568 Keld Jensen 00:30:28.847
80 502 Kenneth Kruun Nielsen 00:31:22.867
81 272 Henrik Heisel 00:31:35.333 Nislevgård forældre/søskende
82 433 Lucas Rydahl 00:31:35.703 Rågelund efterskole
83 212 Niels Håkon Braskov 00:31:36.173 Nislevgård efterskole Elever/Lærer
84 389 Villy Poulsen 00:31:44.443 Otterupløberne
85 165 Frederik Tanderup Fonager 00:31:45.437 Nislevgård efterskole Elever/Lærer
86 250 Claus Lohman 00:31:57.913 Nislevgård forældre/søskende
87 485 Tobias Danielsen 00:32:09.607 Rågelund efterskole
88 427 Kim Danielsen 00:32:13.053 Rågelund efterskole
89 214 Nikolaj Skou Thede 00:32:28.657 Nislevgård efterskole Elever/Lærer
90 289 Lars Chr. Thede 00:32:29.723 Nislevgård forældre/søskende
91 450 Mathias Nygaard Kæseler 00:32:49.510 Rågelund efterskole
92 400 Christian Skalshøj Andreasen 00:32:50.257 Rågelund efterskole
93 486 Tom Viiberg 00:32:53.067 Rågelund efterskole
94 555 Henrik Hansen 00:33:00.493
95 530 Jesper Pedersen 00:33:01.450
96 455 Mikkel Andersen 00:33:08.570 Rågelund efterskole
97 512 Michael Storgaard 00:33:13.447
98 132 Kim Larsen 00:33:15.857 FYNS-BILSALG
99 278 Jonas Simonsen 00:33:19.253 Nislevgård forældre/søskende
100 142 Jon Printzlau 00:33:25.667 Motion & Velvære
101 487 Victor Jonas Exsteen 00:33:38.297 Rågelund efterskole
102 155 Benjamin Christensen 00:33:55.873 Nislevgård efterskole Elever/Lærer
103 213 Nikolai Dahl M Busch 00:33:56.950 Nislevgård efterskole Elever/Lærer
104 572 Brian Simonsen 00:34:01.757
105 368 Carsten Schjoldager 00:34:22.667 Otterupløberne
106 287 Lars Roed 00:34:48.063 Nislevgård forældre/søskende
107 189 Lasse Kastrup Christensen 00:34:49.540 Nislevgård efterskole Elever/Lærer
108 453 Micas Heede Sørensen 00:34:51.717 Rågelund efterskole
109 323 Peter Busch 00:35:02.157 Nislevgård forældre/søskende
110 265 Gert Hansen 00:36:20.430 Nislevgård forældre/søskende
111 229 William Staal Hansen 00:36:26.173 Nislevgård efterskole Elever/Lærer
112 549 Otto Knudsen 00:37:31.663
113 403 Daniel Juhl Jensen 00:37:44.457 Rågelund efterskole
114 331 René Lenart 00:38:38.837 Nislevgård forældre/søskende
115 318 Nicholai Hille 00:38:57.487 Nislevgård forældre/søskende
116 153 Asger Jordt Kappel 00:39:15.300 Nislevgård efterskole Elever/Lærer
117 157 Carsten B Hansen 00:39:15.907 Nislevgård efterskole Elever/Lærer
118 194 Lucas Toft 00:40:06.893 Nislevgård efterskole Elever/Lærer
119 314 Michael Møller Nielsen 00:40:11.810 Nislevgård forældre/søskende
120 232 Allan Casper Schwalbe Hansen 00:40:35.677 Nislevgård forældre/søskende
121 462 Nicolaj Qvist Ladefoged 00:41:08.987 Rågelund efterskole
122 411 Emil Visby Noer Green 00:42:03.607 Rågelund efterskole
123 428 Lasse Bentsen Høstbo 00:42:03.677 Rågelund efterskole
124 437 Mads Johan Lundgreen Sørensen 00:42:06.863 Rågelund efterskole
125 470 Rasmus Mosegaard Neuhaus 00:42:12.843 Rågelund efterskole
126 432 Lucas Nielsen 00:42:32.573 Rågelund efterskole
127 488 Villads Korslund Wiinblad Dalsgaard 00:42:38.160 Rågelund efterskole
128 329 Regin Hansen 00:42:41.393 Nislevgård forældre/søskende
129 597 Mads Møller 00:43:09.137
130 393 Andreas Lykke Skov-Hansen 00:43:35.703 Rågelund efterskole
131 479 Søren Jakob Lund 00:44:01.767 Rågelund efterskole
132 469 Phillip Olf Boysen Pedersen 00:44:39.583 Rågelund efterskole
133 402 Daniel Friberg Knudsen 00:46:06.707 Rågelund efterskole
134 440 Magnus Ferdinand Røhling 00:46:08.260 Rågelund efterskole
135 242 Brian Nielsen 00:46:15.377 Nislevgård forældre/søskende
136 561 Preben Holmberg 00:46:22.413
137 406 David Rosenkrantz Jensen 00:46:54.057 Rågelund efterskole
138 218 Rasmus Schultz-Vistedsen 00:48:19.667 Nislevgård efterskole Elever/Lærer
139 448 Martin Mathias Hansen 00:49:15.687 Rågelund efterskole
140 444 Malthe Nissen Schmidt Iversen 00:49:39.633 Rågelund efterskole
141 277 Jeppe Borkfelt 00:49:43.853 Nislevgård forældre/søskende
142 228 William Schwalbe Hansen 00:50:07.530 Nislevgård efterskole Elever/Lærer
143 279 Jonas Kastrup Christensen 00:50:19.923 Nislevgård forældre/søskende
144 398 Casper Nielsen 00:50:42.237 Rågelund efterskole
145 274 Jan Toft Toft 00:50:54.310 Nislevgård forældre/søskende
146 405 David Kee Ker 00:50:54.520 Rågelund efterskole
147 168 Gustav Itzke 00:52:10.367 Nislevgård efterskole Elever/Lærer
148 321 Ole Itzke 00:52:11.470 Nislevgård forældre/søskende
149 598 Leander Florager 00:52:19.720
150 420 Johannes Theibel Østergaard 00:52:24.997 Rågelund efterskole
151 219 Robin Læssøe Vest Andersen 00:52:26.593 Nislevgård efterskole Elever/Lærer
152 439 Magnus Elvinus Andersen 00:52:27.557 Rågelund efterskole
153 461 Nicolai Bisgaard 00:52:50.073 Rågelund efterskole
154 409 Emil Lykke Hansen 00:52:50.957 Rågelund efterskole
155 343 Søren Kastrup Christensen 00:54:10.033 Nislevgård forældre/søskende
156 258 Erik Dinesen 00:54:12.053 Nislevgård forældre/søskende
157 316 Morten Hansen 00:54:12.830 Nislevgård forældre/søskende
158 204 Mathias Dinesen 00:54:13.287 Nislevgård efterskole Elever/Lærer
159 335 Robert Nielsen 00:55:05.470 Nislevgård forældre/søskende
160 208 Miki Eddie Christensen 00:56:04.720 Nislevgård efterskole Elever/Lærer
161 467 Patrik Lyngvald Schmidt 00:56:15.423 Rågelund efterskole
162 468 Philip Lehgård Brænder 00:56:21.000 Rågelund efterskole
163 434 Lucas Boan Kjeldgaard Sørensen 00:56:58.203 Rågelund efterskole
164 457 Mikkel Guldager Egelund 00:56:59.953 Rågelund efterskole
165 188 Lasse Blach Hansen 00:57:32.553 Nislevgård efterskole Elever/Lærer
166 226 Toke Wrang 00:57:49.187 Nislevgård efterskole Elever/Lærer
167 334 Rikko Larsen 00:57:51.753 Nislevgård forældre/søskende
168 309 Max Hansen 00:57:53.037 Nislevgård forældre/søskende
169 244 Carsten Hvistendahl 00:57:53.323 Nislevgård forældre/søskende
170 216 Oskar Visholm Hansen 00:57:53.860 Nislevgård efterskole Elever/Lærer
171 292 Laurits Visholm Hansen 00:57:55.227 Nislevgård forældre/søskende
172 326 Preben Overgaard Bærentzen 00:57:57.933 Nislevgård forældre/søskende
173 122 Allan Hansen 00:58:31.677 BM Bogense
174 215 Oscar Aksel Alexander Johansson 00:59:42.293 Nislevgård efterskole Elever/Lærer
175 290 Lasse Due 01:00:37.030 Nislevgård forældre/søskende
176 175 Jesse Skov Refsgaard 01:00:45.583 Nislevgård efterskole Elever/Lærer
177 341 Steen Svensson 01:03:37.343 Nislevgård forældre/søskende
178 154 Asger Kronborg Andersen 01:04:02.020 Nislevgård efterskole Elever/Lærer
179 260 Flemming Pedersen 01:04:05.827 Nislevgård forældre/søskende
180 307 Martin Onstrup 01:04:43.117 Nislevgård forældre/søskende
181 227 Viktor Onstrup 01:04:45.447 Nislevgård efterskole Elever/Lærer
182 156 Benjamin Eskildsen Kaas 01:04:53.447 Nislevgård efterskole Elever/Lærer
183 285 Kenneth Kaas 01:04:57.067 Nislevgård forældre/søskende
Distance: 5 km 
Klasse: Dreng (0 - 14 år) • Til Toppen 
Plc. Startnr. Navn Tid Hold
1 538 Emil Madsen 00:20:19.627
2 299 Magnus Hansen 00:22:45.297 Nislevgård forældre/søskende
3 363 Mikkel Krogh Hansen 00:23:16.173 Otterup Realskole
4 359 Lukas Bogetoft Simonsen 00:23:44.130 Otterup Realskole
5 230 Alexander Dinesen 00:24:12.677 Nislevgård forældre/søskende
6 550 Mikkel Olsen 00:24:38.877
7 484 Therkel Højlund 00:25:23.460 Rågelund efterskole
8 513 Miklas Heibøll Nielsen 00:26:13.627
9 531 Andreas Pedersen 00:26:37.377
10 527 Andreas Lindstrøm 00:27:16.173 Otterup Realskole
11 121 Viktor Christensen 00:28:18.517 *Skovløkkeskolen
12 356 Gustav Eckart Fremlev Schrøder 00:28:28.657 Otterup Realskole
13 301 Malthe Hansen 00:29:29.057 Nislevgård forældre/søskende
14 509 Malthe Heibøll Nielsen 00:29:58.557
15 248 Christian Lunddal Rasmussen 00:31:17.173 Nislevgård forældre/søskende
16 111 Mads Møller-Hansen 00:31:47.203 *Otterup Realskole
17 396 Anton Vad Jensen 00:31:52.770 Rågelund efterskole
18 135 Victor Larsen 00:31:54.600 FYNS-BILSALG
19 234 Andreas Lohman 00:35:17.263 Nislevgård forældre/søskende
20 262 Frederik René Lenart 00:35:24.440 Nislevgård forældre/søskende
21 133 Mathias Knudsen 00:35:30.593 FYNS-BILSALG
22 136 William Larsen 00:35:36.740 FYNS-BILSALG
23 546 Gustav Back Lundgren 00:35:54.917
24 137 Jonathan Jaschke-Jensen 00:37:26.280 Kystskolen Afd. Krogsbølle
25 241 Anton Onstrup 00:37:52.523 Nislevgård forældre/søskende
26 328 Rasmus Nykjær Vædeled Roed 00:39:59.710 Nislevgård forældre/søskende
27 297 Ludvig Schwalbe Hansen 00:40:36.347 Nislevgård forældre/søskende
28 438 Mads Junge Mortensen 00:40:46.800 Rågelund efterskole
29 552 Esben Donbæk 00:41:40.110
30 291 Laurits Hansen 00:41:40.123 Nislevgård forældre/søskende
31 112 Magnus Holst 00:44:27.677 *Otterup Realskole
32 113 Marius Eriksen 00:44:27.810 *Otterup Realskole
33 414 Frederik Hørdum Agstner 00:44:35.040 Rågelund efterskole
34 109 Daniel Holmberg 00:46:21.383 *Otterup Realskole
35 106 Benjamin Vollstedt 00:48:52.367 *Otterup Realskole
36 319 Nicolai Kastrup Christensen 00:54:08.693 Nislevgård forældre/søskende
37 466 Noah Alexander Christiansen 00:57:00.850 Rågelund efterskole
38 231 Alfred Onstrup 01:04:40.983 Nislevgård forældre/søskende
39 327 Rasmus Eskildsen Kaas 01:04:53.570 Nislevgård forældre/søskende
Distance: 5 km 
Klasse: Dame (15 - 99 år) • Til Toppen
Plc. Startnr. Navn Tid Hold
1 280 Julie Lungholt 00:23:40.473 Nislevgård forældre/søskende
2 366 Sisse Bogetoft 00:23:44.210 Otterup Realskole
3 249 Christina Boe Madsen 00:23:49.773 Nislevgård forældre/søskende
4 519 Zenia Hansen 00:23:51.173
5 539 Nathalie Kajberg 00:24:18.533 FYNS-BILSALG
6 387 Tina Thomsen 00:24:21.070 Otterupløberne
7 379 Laura Jangaard 00:24:38.213 Otterupløberne
8 388 Tina Petersen 00:24:56.183 Otterupløberne
9 548 Ida Marie Svensson 00:25:16.250
10 497 Heidi Wiig 00:25:34.170
11 520 Randi Eie Jensen 00:25:34.760
12 245 Catarina Brasch Widunok 00:26:14.250 Nislevgård forældre/søskende
13 415 Ida Gøtske Larsen 00:26:14.270 Rågelund efterskole
14 480 Thea Bjerring Andersen 00:26:27.647 Rågelund efterskole
15 558 Emilie Hansen 00:26:50.830
16 595 Tina Werborg 00:26:53.977
17 123 Birthe Rasmussen 00:26:59.613 BM Bogense
18 529 Helle Majbritt Lindstrøm 00:27:17.030
19 495 Dorthe Kingo Søndergaard 00:27:17.100
20 372 Dorthe Mathiasen 00:27:52.173 Otterupløberne
21 517 Sidsel Skov Christensen 00:28:11.367
22 376 Judy Kampmann 00:28:18.280 Otterupløberne
23 567 Solveig Maibom 00:28:54.653
24 236 Anja Skov Refsgaard 00:29:02.667 Nislevgård forældre/søskende
25 238 Anne Burhøi 00:29:09.090 Nislevgård forældre/søskende
26 384 Pia Jørgensen 00:29:10.450 Otterupløberne
27 382 Majken Jørgensen 00:29:12.070 Otterupløberne
28 378 Karin Pedersen 00:29:22.090 Otterupløberne
29 394 Anette Just Bom 00:29:24.677 Rågelund efterskole
30 412 Emma Flænø Kalhøj 00:29:27.427 Rågelund efterskole
31 300 Maja Arntoft Flygenring 00:29:29.047 Nislevgård forældre/søskende
32 381 Lone Borre 00:29:36.463 Otterupløberne
33 421 Julie Lau 00:29:41.990 Rågelund efterskole
34 510 Maria Dinesen 00:29:55.183
35 145 Christina Nyborg 00:29:58.450 Motion og Velvære
36 380 Lisbeth Schjoldager 00:30:03.447 Otterupløberne
37 540 Jannie Rasmussen 00:30:29.133 FYNS-BILSALG
38 125 Kia Stentebjerg 00:30:38.827 BM Bogense
39 369 Charlotte Poulsen 00:30:45.557 Otterupløberne
40 423 Julie Lindskov Galthéen 00:30:59.237 Rågelund efterskole
41 559 Louise Toft Nielsen 00:31:11.077
42 557 Frederikke Dalvber 00:31:14.073
43 563 Trine Pors 00:31:21.327
44 474 Sigrid Kerstin Bengtson 00:31:35.987 Rågelund efterskole
45 593 Johanne Kok 00:31:37.557
46 500 Johanna Møhler Sørensen 00:31:48.970
47 505 Lene Ulrich Jensen 00:31:52.920
48 458 Mille Johanne Mosdal Larsen 00:31:53.713 Rågelund efterskole
49 463 Nicoline Rasmussen 00:31:54.993 Rågelund efterskole
50 491 Bettina K Søndergaard 00:32:08.127
51 192 Lisa Lindgren Jeppesen 00:32:11.113 Nislevgård efterskole Elever/Lærer
52 224 Synne Strandly Jørgensen 00:32:16.643 Nislevgård efterskole Elever/Lærer
53 374 Hanne Hansen 00:32:19.127 Otterupløberne
54 634 Sarah Hydén Hille 00:32:32.240 Nislevgård efterskole Elever/Lærer
55 186 Kirstine Engberg Svensson Andersen 00:32:32.313 Nislevgård efterskole Elever/Lærer
56 206 Merete Due Nielsen 00:32:33.147 Nislevgård efterskole Elever/Lærer
57 507 Maja Hansen 00:32:34.537
58 506 Louise Christoffersen 00:32:34.597
59 544 Rikke Holst-Jensen 00:32:43.383
60 225 Thea Andrup Jessen 00:32:54.070 Nislevgård efterskole Elever/Lærer
61 146 Kathrine Storm Godskesen 00:32:59.340 Motion og Velvære
62 303 Maria Ovesen 00:33:06.913 Nislevgård forældre/søskende
63 551 Dorthe Højgaard 00:33:25.400
64 172 Ida Svarre Juul Hansen 00:33:29.783 Nislevgård efterskole Elever/Lærer
65 338 Signe Svarre Juul Hansen 00:33:29.863 Nislevgård forældre/søskende
66 373 Gunna Steinsøe 00:33:29.877 Otterupløberne
67 177 Josefine Buur 00:33:46.113 Nislevgård efterskole Elever/Lærer
68 167 Freja Hertzum Larsen 00:33:46.573 Nislevgård efterskole Elever/Lærer
69 426 Katrine Haugsted Kirkegaard 00:33:58.177 Rågelund efterskole
70 377 Jytte Hansen 00:34:17.297 Otterupløberne
71 533 Marianne Larsen Andersen 00:34:21.217
72 169 Henriette Anna Hansen 00:35:03.617 Nislevgård efterskole Elever/Lærer
73 129 Anette Larsen 00:35:37.843 FYNS-BILSALG
74 501 Kamilla Værlund Rasmussen 00:35:38.790
75 413 Emma Surlykke Mogensen 00:35:53.347 Rågelund efterskole
76 460 Nethe Laurberg Mortensen 00:35:58.057 Rågelund efterskole
77 399 Cecilie Flodgaard Hvorslev Lybek 00:36:08.567 Rågelund efterskole
78 269 Heidi Milgart 00:36:18.900 Nislevgård forældre/søskende
79 537 Sofie Tågård 00:36:21.980 Kystskolen
80 535 Mette Holmberg 00:36:22.110 Kystskolen
81 178 Josefine Thi Rosell Heisel 00:36:29.817 Nislevgård efterskole Elever/Lærer
82 138 Helene Jensen 00:37:26.207 Kystskolen Krogsbølle
83 407 Dorthea Palm Andersen 00:37:38.357 Rågelund efterskole
84 515 Nanna Astrid Fogh Grønborg 00:37:48.340
85 283 Katrine Onstrup 00:38:05.680 Nislevgård forældre/søskende
86 255 Dorthe Andrup Aarskov 00:38:08.527 Nislevgård forældre/søskende
87 179 Josephine Lenárt 00:38:36.917 Nislevgård efterskole Elever/Lærer
88 342 Stine Lenart 00:38:37.580 Nislevgård forældre/søskende
89 273 Ida Skou Thede 00:38:54.240 Nislevgård forældre/søskende
90 336 Sanne Hille 00:38:58.027 Nislevgård forældre/søskende
91 159 Ea Lund Jørgensen 00:39:14.083 Nislevgård efterskole Elever/Lærer
92 144 Stefanie Koordt 00:39:18.137 Motion & Velvære
93 294 Linda Nielsen 00:39:40.787 Nislevgård forældre/søskende
94 313 Mette Nykjær Vædeled Roed 00:39:57.727 Nislevgård forældre/søskende
95 445 Marie Bek Nielsen 00:40:32.687 Rågelund efterskole
96 397 Camilla Schneiders 00:40:32.783 Rågelund efterskole
97 158 Cecilie Lunddal Rasmussen 00:41:25.747 Nislevgård efterskole Elever/Lærer
98 312 Mette Lunddal Rasmussen 00:41:38.677 Nislevgård forældre/søskende
99 554 Eva Donbæk 00:41:47.237
100 347 Tina Hansen 00:42:22.200 Nislevgård forældre/søskende
101 473 Sara Gadsted Andersen 00:42:35.277 Rågelund efterskole
102 476 Sofie Larsen 00:42:35.963 Rågelund efterskole
103 182 Julie Møller Kristensen 00:43:08.587 Nislevgård efterskole Elever/Lærer
104 275 Jannie Hansen 00:43:18.397 Nislevgård forældre/søskende
105 383 Mariane Jensen 00:43:19.453 Otterupløberne
106 284 Katrine Anna Milgart 00:43:20.063 Nislevgård forældre/søskende
107 141 Joan Eriksen 00:43:20.643 Motion & Velvære
108 139 Betina Rasmussen 00:43:20.707 Motion & Velvære
109 170 Iben Van Der Sprong 00:43:43.250 Nislevgård efterskole Elever/Lærer
110 266 Hanne Hollænder Nielsen 00:43:46.147 Nislevgård forældre/søskende
111 596 Dorthe Buur 00:44:18.603
112 422 Julie Ahrens Mieritz 00:44:26.297 Rågelund efterskole
113 522 Gitte Fogh Nielsen 00:44:29.443
114 545 Christina Holst-Jensen 00:44:53.397
115 493 Claudia Brix 00:45:33.287
116 477 Sofie Ida Møllegaard Andersen 00:46:08.273 Rågelund efterskole
117 358 Janet Nikolajsen 00:46:28.197 Otterup Realskole
118 362 Mette Iversen 00:46:29.150 Otterup Realskole
119 418 Jasmin Marie Fischer Larsen 00:46:56.727 Rågelund efterskole
120 149 Amalie Kirstine Larsen 00:47:42.577 Nislevgård efterskole Elever/Lærer
121 353 Anne Vollstedt 00:48:52.767 Otterup Realskole
122 442 Maja Glasdam Arentoft Andersen 00:49:42.057 Rågelund efterskole
123 443 Maja Thode Møller Rasmussen 00:49:42.763 Rågelund efterskole
124 239 Anne Katrine Borkfelt 00:49:46.207 Nislevgård forældre/søskende
125 324 Pia Dahl Nielsen 00:49:48.267 Nislevgård forældre/søskende
126 171 Ida Marie Nielsen 00:50:07.060 Nislevgård efterskole Elever/Lærer
127 152 Ane Roed 00:50:08.397 Nislevgård efterskole Elever/Lærer
128 162 Emilie Sofie Ketelsen 00:50:27.643 Nislevgård efterskole Elever/Lærer
129 304 Marianne Toft 00:50:53.880 Nislevgård forældre/søskende
130 459 Nanna Egede Finne Hansen 00:50:54.680 Rågelund efterskole
131 240 Anne-Mette Itzke 00:52:10.623 Nislevgård forældre/søskende
132 150 Andrea Klausen 00:52:29.903 Nislevgård efterskole Elever/Lærer
133 191 Line Florager 00:52:30.667 Nislevgård efterskole Elever/Lærer
134 600 Maja Julie Andersen 00:52:33.067
135 599 Linda Andersen 00:52:33.400
136 348 Tine Flintholm Lindenskov 00:52:37.007 Nislevgård forældre/søskende
137 481 Thea Faurholt Henriksen 00:52:44.793 Rågelund efterskole
138 237 Anne Hansen 00:54:08.420 Nislevgård forældre/søskende
139 268 Heidi Dinesen 00:54:12.057 Nislevgård forældre/søskende
140 452 Mette Sillemark Hansen 00:54:14.717 Rågelund efterskole
141 483 Therese Jessen 00:54:15.043 Rågelund efterskole
142 425 Karoline Kristensen 00:54:17.597 Rågelund efterskole
143 325 Pia Kastrup Christensen 00:54:22.663 Nislevgård forældre/søskende
144 271 Helena Vesikari 00:55:14.377 Nislevgård forældre/søskende
145 253 Dorte Skou Thede 00:55:23.823 Nislevgård forældre/søskende
146 203 Marthina Jessica Johannsen 00:56:10.693 Nislevgård efterskole Elever/Lærer
147 222 Sofie Mørup Simonsen 00:56:32.150 Nislevgård efterskole Elever/Lærer
148 220 Sarah Aimi Nielsen 00:56:32.773 Nislevgård efterskole Elever/Lærer
149 164 Emma Løvendal Jørgensen 00:56:33.350 Nislevgård efterskole Elever/Lærer
150 251 Cristina Johansen 00:57:19.997 Nislevgård forældre/søskende
151 475 Simone Estrup Petersen 00:57:28.130 Rågelund efterskole
152 197 Maja Kelstrup Christensen 00:57:35.723 Nislevgård efterskole Elever/Lærer
153 591 Gitte Christensen 00:57:35.993
154 147 Birgitte Blach Jørgensen 00:57:36.717 Nislevgård Efterskole
155 161 Elisa M A Johansen 00:57:43.533 Nislevgård efterskole Elever/Lærer
156 320 Nicole Johansen 00:57:46.293 Nislevgård forældre/søskende
157 210 Mille Skjoldborg 00:57:48.217 Nislevgård efterskole Elever/Lærer
158 163 Emilie Thorø Larsen 00:57:48.543 Nislevgård efterskole Elever/Lærer
159 200 Marie-Louise Andersen 00:57:48.647 Nislevgård efterskole Elever/Lærer
160 254 Dorthe Larsen 00:57:49.457 Nislevgård forældre/søskende
161 349 Tonia Visholm Andersen 00:57:53.187 Nislevgård forældre/søskende
162 176 Johanna Wittenhoff Hvistendahl 00:57:53.973 Nislevgård efterskole Elever/Lærer
163 350 Trine W. Hvistendahl 00:57:54.267 Nislevgård forældre/søskende
164 311 Mette Bærentzen 00:57:58.270 Nislevgård forældre/søskende
165 454 Michelle Irene Pedersen 00:57:59.557 Rågelund efterskole
166 127 Maria Rasmussen 00:59:07.730 BM Bogense
167 256 Elisabeth Hansen 00:59:45.800 Nislevgård forældre/søskende
168 322 Pernille Due Nielsen 01:00:37.853 Nislevgård forældre/søskende
169 259 Eva Due Nielsen 01:00:38.527 Nislevgård forældre/søskende
170 181 Julie Arntoft Flygenring 01:00:52.060 Nislevgård efterskole Elever/Lærer
171 223 Sophie Vinter 01:00:52.647 Nislevgård efterskole Elever/Lærer
172 276 Jeanette Engberg Andersen 01:03:36.590 Nislevgård forældre/søskende
173 333 Rie Gormsen 01:04:04.463 Nislevgård forældre/søskende
174 243 Britta Eskildsen Kaas 01:04:55.037 Nislevgård forældre/søskende
175 431 Line Aagesen 01:21:54.490 Rågelund efterskole
Distance: 5 km 
Klasse: Pige (0 - 14 år) • Til Toppen
Plc. Startnr. Navn Tid Hold
1 107 Camilla Rexbye 00:27:00.807 *Otterup Realskole
2 536 Nellie Weber 00:27:15.217 Kystskolen
3 525 Anna Pedersen 00:29:16.333 Kystskolen
4 524 Mille Pedersen 00:29:23.020 Kystskolen
5 108 Camille Johansen 00:31:25.060 *Otterup Realskole
6 499 Ida Ulrich Jensen 00:31:52.253
7 131 Frida Olsen 00:32:22.213 FYNS-BILSALG
8 114 Melike Abanoz 00:32:39.643 *Otterup Realskole
9 523 Maja Pedersen 00:32:50.860 Kystskolen
10 532 Christine Pedersen 00:33:57.203
11 364 Nikoline Bogetoft Simonsen 00:33:58.780 Otterup Realskole
12 528 Elise Lindstrøm 00:34:19.397 Otterup Realskole
13 564 Merle Gitz 00:34:43.753
14 103 Freja Vedersø Mogensen 00:36:03.630 *Hold 2 / Slettenskole afd. Nordvest 2
15 104 Malou Bergø-Nielsen 00:36:04.230 *Hold 2 / Slettenskole afd. Nordvest 2
16 553 Anna Donbæk 00:37:30.443
17 120 Sofie Egeskov 00:39:23.637 *Skovløkkeskolen
18 305 Marie Engberg Svensson Andersen 00:40:08.627 Nislevgård forældre/søskende
19 264 Freja Hollænder Nielsen 00:40:11.693 Nislevgård forældre/søskende
20 246 Celine Toft 00:40:57.913 Nislevgård forældre/søskende
21 293 Leah Hansen 00:42:41.893 Nislevgård forældre/søskende
22 110 Lærke Hansen 00:43:07.940 *Otterup Realskole
23 118 Nanna Byrk 00:43:55.137 *Skovløkkeskolen
24 101 Alberte Ingerslev Justesen 00:44:26.877 *Hold 2 / Slettenskole afd. Nordvest 2
25 102 Amalie Thune Andreassen 00:45:06.037 *Hold 2 / Slettenskole afd. Nordvest 2
26 105 Sarah Brokjær Friis 00:45:06.350 *Hold 2 / Slettenskole afd. Nordvest 2
27 315 Mille Busch 00:49:41.760 Nislevgård forældre/søskende
28 308 Matilde Kastrup Christensen 00:50:14.407 Nislevgård forældre/søskende
29 395 Anne Kristine Meisner Lemvig 00:50:54.087 Rågelund efterskole
30 282 Karla Onstrup 00:53:03.903 Nislevgård forældre/søskende
31 115 Dickte Jørgensen 00:56:35.860 *Skovløkkeskolen
32 117 Julie Jensen 00:56:36.177 *Skovløkkeskolen
33 116 Hannah Nyborg 00:57:42.630 *Skovløkkeskolen
34 119 Silke Christensen 00:57:43.910 *Skovløkkeskolen
35 263 Freja Larsen 00:57:50.447 Nislevgård forældre/søskende
36 472 Sara Abkjær Skov Christensen 00:57:58.843 Rågelund efterskole
37 451 Mathilde Haar Rasmussen 00:59:17.177 Rågelund efterskole
38 340 Siri Hansen 00:59:40.173 Nislevgård forældre/søskende
Distance: 10 km 
Klasse: Herre (15 - 99 år) • Til Toppen
Plc. Startnr. Navn Tid Hold
1 670 Claus Sander 00:35:24.740
2 650 Mogens Hansen 00:37:09.220 Otterupløberne
3 645 Dennis Boalth 00:37:48.323 Otterupløberne
4 662 Lasse Olsen 00:38:11.943
5 649 Kristian Larsen 00:38:25.660 Otterupløberne
6 639 Thomas Holland 00:40:21.410 Nislevgård forældre/søskende
7 647 Jens-Chr. Jensen 00:40:46.690 Otterupløberne
8 653 Thomas Nielsen 00:41:37.510 Otterupløberne
9 619 Kenneth Rasmussen 00:42:42.877 FYNS-BILSALG
10 643 Bjarne Rasmussen 00:42:46.773 Otterupløberne
11 663 Allan Madsen 00:43:41.657
12 627 Julius Nykjær Roed 00:43:55.143 Nislevgård efterskole Elever/Lærer
13 651 Oliver Mathiasen 00:44:32.010 Otterupløberne
14 699 Lars Roed 00:45:42.113
15 618 Claus Rasmussen 00:47:07.963 Bogenseløberne
16 644 Claus Martin Nielsen 00:47:21.863 Otterupløberne
17 635 Sofus Mikkel Mazanti 00:47:37.593 Nislevgård efterskole Elever/Lærer
18 633 Rasmus Orry Baggers 00:47:59.450 Nislevgård efterskole Elever/Lærer
19 697 Allan Buur 00:48:04.270
20 629 Lars Øritsland 00:49:55.400 Nislevgård efterskole Elever/Lærer
21 672 Kim Rasmussen 00:51:14.540
22 636 Thomas Christensen 00:51:15.070 Nislevgård efterskole Elever/Lærer
23 652 Peter Jensen 00:51:18.167 Otterupløberne
24 655 Frank Erhardt Andersen 00:52:04.923
25 668 Thomas Løvdal 00:53:10.470
26 646 Henrik Overgaard 00:53:12.520 Otterupløberne
27 620 Henrik Larsen 00:55:30.317 Motion & Velvære
28 625 Jeppe Steen Hansen 00:55:52.063 Nislevgård efterskole Elever/Lærer
29 624 Frederik Winter Aagaard 00:55:52.087 Nislevgård efterskole Elever/Lærer
30 698 Jesper Andersen 00:55:53.227
31 640 Thomas Memborg 00:56:31.957 Nislevgård forældre/søskende
32 696 Elias Memborg 00:56:33.503
33 648 Jørgen Jensen 00:57:08.237 Otterupløberne
34 657 Lasse Pedersen 01:00:07.910
35 665 Nikolaj Svanholm Hansen 01:00:12.387
36 666 Emil Engstrøm 01:00:12.530
37 623 Emil Rosenlund Petersen 01:03:00.247 Nislevgård efterskole Elever/Lærer
38 660 Jonas Mengel-From 01:05:40.890
39 656 Karl Erik Jensen 01:09:54.593
Distance: 10 km 
Klasse: Dreng (0 - 14 år) • Til Toppen 
Plc. Startnr. Navn Tid Hold
1 622 Carl Hollænder Nielsen 00:41:12.657 Nislevgård efterskole Elever/Lærer
2 569 Oliver Hansen 00:43:16.940 *Skovløkkeskolen
3 613 Emil Olsen 00:50:52.610 *Otterup Realskole
4 608 Nicklas Blodemann 00:59:17.817 *Hold 1/Sletten skole afd. Nordvest
5 604 Lucas Saaby Holm Hansen 01:00:43.947 *Hold 1/Sletten skole afd. Nordvest
6 606 Mads Helsted 01:03:48.527 *Hold 1/Sletten skole afd. Nordvest
7 612 Anders Kristensen 01:06:36.583 *Otterup Realskole
8 614 Jakob Ditzel 01:12:55.723 *Otterup Realskole
9 615 Laue Nissen 01:13:12.753 *Otterup Realskole
10 607 Magnus Brinckmand Jensen 01:25:47.357 *Hold 1/Sletten skole afd. Nordvest
Distance: 10 km 
Klasse: Dame (15 - 99 år) • Til Toppen
Plc. Startnr. Navn Tid Hold
1 654 Catherina Gro Nielsen 00:50:05.513
2 642 Kristina Simonsen 00:51:55.127 Otterup Realskole
3 669 Laura Løvdal 00:53:10.397
4 659 Mette Nielsen 00:54:17.190
5 630 Malou Friis Skovsen 01:02:16.907 Nislevgård efterskole Elever/Lærer
6 671 Sille Bakmann 01:06:36.853
7 626 Johanne Gormsen 01:30:56.187 Nislevgård efterskole Elever/Lærer
Distance: 10 km
Klasse: Pige (0 - 14 år) • Til Toppen
Plc. Startnr. Navn Tid Hold
1 616 Sophia Ragus 00:48:08.757 *Otterup Realskole
2 611 Aviaja Torbjørg Nielsen 01:01:45.470 *Hold 1/Sletten skole afd. Nordvest
3 601 Emma Sofie Bertelsen 01:01:45.543 *Hold 1/Sletten skole afd. Nordvest
4 661 Tilde Mengel-From 01:03:50.887
5 610 Sofia Tida Langfeldt 01:12:03.363 *Hold 1/Sletten skole afd. Nordvest
6 602 Fie Boye Ravn 01:12:05.087 *Hold 1/Sletten skole afd. Nordvest
7 603 Filippa Hansen 01:26:09.743 *Hold 1/Sletten skole afd. Nordvest
Distance: 1,6 km 
Klasse: Børneløbet (0 - 6 år) • Til Toppen
Plc. Løbsnr. Navn Tid Hold
1 34 Magnus Østerbye Jørgensen 10:10:14 DGI Børnehuset Fyrtårnet
2 28 Lily Hylsebeck Knudsen 10:10:26 DGI Børnehuset Fyrtårnet
3 11 Alma Romer Davidsen 10:11:22 DGI Børnehuset Fyrtårnet
4 26 Johanne Marie Jensen 10:11:58 DGI Børnehuset Fyrtårnet
5 10 Oskar Simonsen 10:12:36 Otterup Realskole
6 15 Caroline Lillelund Andersen 10:12:52 DGI Børnehuset Fyrtårnet
7 5 Isabella Koordt 10:13:06 Motion & Velvære
8 8 Ida Krogh Hansen 10:13:15 Otterup Realskole
9 9 Liva Larsen 10:13:15 Otterup Realskole
10 4 Fredderkke  10:13:27 Motion & Velvære
11 13 Aviaya Lybech Jungsholm 10:13:40 DGI Børnehuset Fyrtårnet
12 31 Ludvig Engdam Rabenborg 10:14:01 DGI Børnehuset Fyrtårnet
13 40 Milan Andreas Clausen 10:14:20 DGI Børnehuset Fyrtårnet
14 43 Mille Hansen 10:14:27 DGI Børnehuset Fyrtårnet
15 27 Karl Hanneberg Steffensen 10:15:12 DGI Børnehuset Fyrtårnet
16 19 Emil Hanneberg Steffensen 10:15:12 DGI Børnehuset Fyrtårnet
17 30 Lucas Hylsebeck Knudsen 10:15:27 DGI Børnehuset Fyrtårnet
18 3 Johan Emil Juel 10:15:51 BM Bogense
19 38 Mathilde Louise Kampmann 10:15:57 DGI Børnehuset Fyrtårnet
20 6 Samuel  10:16:04 Motion & Velvære
21 18 Ella Rødekilde Christiansen 10:16:20 DGI Børnehuset Fyrtårnet
22 41 Milda Budginaité 10:16:26 DGI Børnehuset Fyrtårnet
23 29 Lise Lund Rinbo 10:16:43 DGI Børnehuset Fyrtårnet
24 7 Elias Eckart Fremlev Schrøder 10:16:52 Otterup Realskole
25 23 Freja Andersen Wiig 10:16:59 DGI Børnehuset Fyrtårnet
26 42 Milje Andersen Wiig 10:17:00 DGI Børnehuset Fyrtårnet
27 46 Sofia Skov Madsen 10:17:12 DGI Børnehuset Fyrtårnet
28 48 Thea Skov Madsen 10:17:13 DGI Børnehuset Fyrtårnet
29 55 Ellis Wehner 10:17:13
30 35 Majse Liv Hansen 10:17:31 DGI Børnehuset Fyrtårnet
31 24 Gustav Svend Sørensen 10:17:55 DGI Børnehuset Fyrtårnet
32 14 Bertram Hansen 10:18:01 DGI Børnehuset Fyrtårnet
33 47 Tea Velin Kallesøe 10:18:11 DGI Børnehuset Fyrtårnet
34 39 Mathilde Østerbye Bjørnskov Jørgensen 10:18:12 DGI Børnehuset Fyrtårnet
35 1 Albert Ninn Hansen 10:18:31 BM Bogense
36 51 Pinja Eckerdal Rasmussen 10:18:39
37 22 Fie Lillelund Andersen 10:18:55 DGI Børnehuset Fyrtårnet
38 37 Malthe Yndal Christophersen 10:19:30 DGI Børnehuset Fyrtårnet
39 44 Noah Bredahl Gøthler Larsen 10:19:32 DGI Børnehuset Fyrtårnet
40 50 Freja Katusa Jensen 10:19:44
41 20 Erin Michelle Cucaila 10:20:01 DGI Børnehuset Fyrtårnet
42 16 Christoffer Stampe Toftegaard 10:20:01 DGI Børnehuset Fyrtårnet
43 2 Clara Juel 10:20:29 BM Bogense
44 25 Johan Damholt Norman 10:20:57 DGI Børnehuset Fyrtårnet
45 53 Ronja Fogh Nielsen 10:22:09
46 52 Anton Fogh Grønborg 10:22:11
47 21 Esther Lund Rinbo 10:22:40 DGI Børnehuset Fyrtårnet
48 49 Viggo Vanggaard Andersen 10:23:21 DGI Børnehuset Fyrtårnet
49 12 Anton Grünhut Liborius 10:23:28 DGI Børnehuset Fyrtårnet
50 32 Lykke Ringbo Jensen 10:24:40 DGI Børnehuset Fyrtårnet
51 33 Lærke Ringbo Jensen 10:25:22 DGI Børnehuset Fyrtårnet
Resultater fra www.sporti.dk